Lomljenjem slavskog kolača fudbalski veterani Kotor Varoša, koji djeluju u okviru Udruženja za promociju i značaj sportske rekreacije Kotor Varoš, i njihovi prijatelji obilježili su Nikolice, prenos moštiju Svetog Nikole.
Slavski obred u prostorijama Udruženja služio je arhijerejski namjesnik kotorvaroški Milenko Narić.
Domaćin ovogodišnjeg okupljanja bio je Žarko Đukić, a u organizaciji su mu pomogli svi članovi Udruženja koji proslavljaju Nikoljdan kao krsnu slavu.
Đukić je predao poštenje Marinku Juriću, koji je sa radošću prihvatio ulogu domaćina naredne godine i podsjetio prisutne na aktivnosti fudbalskih veterana u promociji opštine i njenih potencijala.
„Mi smo danas sabrani u bratskoj ljubavi i u molitvi Svetom Nikoli da čuva ove divne ljude i sve nas, naše prijatelje, a na nama je da ovu tradiciju nikada ne prekinemo“, poručio je Jurić.
Arhijerejski namjesnik kotorvaroški Milenko Narić naglasio je značaj okupljanja i druženja fudbalskih veterana, navodeći da samo tako Udruženje za promociju i značaj sportske rekreacije može da napreduje.
„Krsna slava je poziv svima da se Bogu vrate, da dobrotom i ljubavlju pokažu da su hrišćani, jer se ljudi samo po dobroti razlikuju. Želim da vas pohvalim kao ljude čvrstog karaktera, velikog srca i stalne humanitarne spremnosti“, poručio je Narić.
Fudbalski veterani danas odlaze u Vukovar na tradicionalni turnir povodom obilježavanja dana Zajedničkog vijeća opština, dok drugu ekipu u subotu očekuje nastup u Karanovcu na turniru sa doktorima i zajedničkim prijateljima iz Švedske.









